Anasayfa / Haberler / Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne Ziyaret

Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne Ziyaret

384435366_877815230773916_4945335409301304589_n

https://www.elazighakimiyethaber.com/elazig…/91789/?fbclid=IwAR1dY13dYQ5LNeVXCpm4RwXBraG2yd7VVsjl3UVppMPXxgvDwjKV023tAJc

Sokak hayvanlarının aşılama, kısırlaştırma, küpeleme ve sağlık ihtiyaçlarının en iyi koşullarda karşılandığı iddia edilen Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü yaklaşırken ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor.
Bu kapsamda Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Pirinçci, İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç ve Elazığ Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Cazim Bulut ile birlikte hayvan hastanesinde bakımları sürdürülen can dostlarımızı ziyaret ettiler.
ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI AÇIKLAMALARDA BULUNDU:
“KÜÇÜK DOSTLARIMIZIN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR”
Barınakta incelemelerde bulunan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Pirinçci, sayıları günlük olarak değişen yüzlerce hayvanın son derece temiz ve titiz bir şekilde bakımlarının sürdürüldüğünü belirterek bugüne kadar 21 bine yakın hayvanın tedavi ve kısırlaştırma işlemlerinin yapılıp tekrar doğaya bırakıldığını aktardı.
Özellikle yasaklı ırkların da misafir edildiğini belirten Pirinçci, bu ırkların diğer hayvanlar gibi tekrar doğaya bırakılmadığını, tesiste bakımlarının sürdürüldüğünü ifade etti. “Yerden ısıtmalı barınağımızda adeta beş yıldızlı otel konforunda, veteriner hekimler eşliğinde bakmaya devam ettiğimiz can dostlarımızın her türlü tedavilerinin yerinde ve özenle yapıyoruz diyen Pirinçci, Elazığ Belediyesi olarak bu konuda gösterdikleri hassasiyetin devam edeceğini belirtti.
İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç ise Elâzığ Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerle birçok ilden önde olduğunu kaydetti. Bölgedeki sokak havanlarının gerekli bakımdan geçirildiğini aktaran Kılıç, doğadan alınan hayvanların koordineli bir şekilde bakıma tabii tutulduğunu ve gerekli sahiplendirmelerin yapıldığını aktardı. Hayvanların gerek beslenmeleri gerek sahiplendirilmeleri açısından Elâzığ belediyesi ile diğer paydaşların titizlikle çalıştığını kaydeden Kılıç, hayvansever vatandaşlarımızın da bu anlamda çok duyarlı olduklarını kaydetti.
Hayvanların hijyen ve konfor açısından son derece duyarlı bir tesiste bakıldığını aktaran Elazığ Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Cazim Bulut da Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün kısırlaştırma ve diğer tedavilerle birlikte hayvan popülasyonu açısından çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdiğini ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarına teşekkür ettiklerini kaydetti.
Özellikle sürü içgüdüsüyle hareket eden sokak hayvanların istenmeyen durumlarla karşı karşıya bıraktığını ifade eden Bulut, Elazığ Belediyesi’nin bu durumla gayet başarılı mücadele ettiğini ve gerekli dengenin olması gerektiği gibi ilerletildiğini aktardı.

Buna da Bakın

425386214_905172421396176_6507328021296418168_n

Fırat üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanımız Sayın Prf.Dr.Kazım ŞAHİN Hocamız Odamıza Ziyarette Bulundular.Nazik Ziyaretleri İçin Teşekkür Eder,Çalışmalarında Başarılar Dileriz.

Fırat üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanımız Sayın Prf.Dr.Kazım ŞAHİN Hocamız Odamıza Ziyarette Bulundular.Nazik Ziyaretleri İçin Teşekkür …