Anasayfa / Haberler / Tarım ve Orman bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, T.V.H.B Merkez Konseyi ve 56 odanın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda aşağıdaki talepler dile getirilmiştir

Tarım ve Orman bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, T.V.H.B Merkez Konseyi ve 56 odanın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda aşağıdaki talepler dile getirilmiştir

269798322_2767237083568814_4568568130990397399_n

Tarım ve Orman bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, T.V.H.B Merkez Konseyi ve 56 odanın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda aşağıdaki talepler dile getirilmiştir. Bu taleplerimizin olumlu değerlendirilip gerekli düzenlemeler için bakanlık birimlerine verdiği talimatlardan dolayı Sayın Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’ye teşekkür eder saygılar sunarız.
TVHB MERKEZ KONSEYİ VE VETERİNER HEKİM ODALARININ TALEPLERİ ŞUNLAR OLMUŞTUR.
1. Veteriner hekimlerinde, Sağlık çalışanlarına yapılması planlanan yeni kanuni düzenleme kapsamına dahil edilmesi. Veteriner hekimlerin de sağlık meslek grubunda olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.
2. Serbest veteriner hekimlerde dahil tüm veteriner hekimlerin Fiili Hizmet Zammından (Yıpranma Payı) yararlanmasını gereklidir.
3. Tarım ve Orman Bakanlığında Veteriner Hekim İstihdamının Artırılması ihtiyacı doğmuştur.
4. E-reçete, İTS ve ATS problemi çözülmelidir.
5. İlaç fiyatlarının Bakanlıkça belirlenmesi ,fahiş fiyatların önüne geçilmesi gerekmektedir.
6. Tüm sağlık çalışanları için düzenlenen “Sağlıkta Şiddet Yasası”na bir sağlık çalışanı olan Veteriner Hekimler de dâhil edilmelidir.
7. Yeni Veteriner Fakültelerinin açılmasına izin verilmemesi, mevcut fakültelerin fiziki ve eğitim altyapılarının güçlendirilmesi, doğru bir stratejidir.
8. Veteriner Hekimlikte Uzmanlık Eğitiminin Acilen Başlatılması sahanın ihtiyacıdır.
9. Kamuda çalışan veteriner hekimlerin aşı, kulak küpesi vb. uygulama ücretlerinin artırılması uygun olacağı kanaatindeyiz.
10. Islah Çalışmaları (Kamunun 42 ilde Suni Tohumlama Uygulaması, Damızlık Yetiştiriciler Birliğinin aday üye adı altında yasal olmayan veteriner hekimlik faaliyetleri), disipline edilmelidir.
11. Çalışma barışını sağlamak ve adaletsizliği gidermek için Sağlık hizmetlerinde yer alan veteriner hekimlerinde özel hizmet tazminatı oranlarının arttırılması gerekmektedir.
12. Serbest Veteriner Hekimlerin Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetinden Yararlanması, hayvan sağlığı,ıslahı ve refahına katkı sağlayacak olup ,üretimi ve verimliliği artıracaktır.
13.Üreticilerimizin ve sektörlerin desteklenmesi;
Bu taleplerimizi olumlu değerlendirip düzenlemeler için verdiği talimatlardan dolayı Sayın Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ‘ye teşekkür ederken somut gelişmeler meslektaşlarımızı memnun edecektir.
SAYGILARIMIZLA.
23.12.2021
Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası
YÖNETİM KURULU

Buna da Bakın

269949299_2768045283487994_283309291735780906_n

Basınımızın Mesleki sorunlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz.

  https://elazighaberkent.com/cazim-bulut-sorunlar-cozum… Cazim Bulut: Sorunlar çözüm bulacak İrfan ARSLAN- Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Oda Başkanı …