Anasayfa / Haberler / Basınımızın Mesleki sorunlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz.

Basınımızın Mesleki sorunlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz.

269949299_2768045283487994_283309291735780906_n

 

Cazim Bulut: Sorunlar çözüm bulacak
İrfan ARSLAN- Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Cazim Bulut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yaptıkları toplantıda alınan kararların Veteriner Hekimlerinin yaşadığı problemlerine çözüm getirilmesine yönelik olarak tavsiye ile Çalıştay ve Şura toplantısı kararı alındığını söyledi.
Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Cazim Bulut, Bakan Pakdemirli’nin de katıldığı toplantıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ’nin TVHB Merkez Konsey Başkanı ve Oda Başkanları ile yaptığı toplantıda mesleki sorunlarımız görüşülmüş, Oda Başkanımız Cazim BULUT ise Sayın Bakanımıza Meslektaşlarımızın gördükleri şiddete örnekler vererek Veteriner Hekimlerin de sağlıkta şiddet kapsamına alınması hususunda sunum yapmışlardır… Tarım ve Orman bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, T.V.H.B Merkez Konseyi ve 56 odanın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda aşağıdaki talepler dile getirilmiştir. Bu taleplerimizin olumlu değerlendirilip gerekli düzenlemeler için bakanlık birimlerine verdiği talimatlardan dolayı Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’ye teşekkür eder saygılar sunarız.”
TVHB MERKEZ KONSEYİ VE VETERİNER HEKİM ODALARININ TALEPLERİ ŞUNLAR OLMUŞTUR:
Veteriner hekimlerinde, Sağlık çalışanlarına yapılması planlanan yeni kanuni düzenleme kapsamına dahil edilmesi. Veteriner hekimlerin de sağlık meslek grubunda olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.
Serbest veteriner hekimlerde dahil tüm veteriner hekimlerin Fiili Hizmet Zammından (Yıpranma Payı) yararlanmasını gereklidir.
Tarım ve Orman Bakanlığında Veteriner Hekim İstihdamının Artırılması ihtiyacı doğmuştur.
E-reçete, İTS ve ATS problemi çözülmelidir.
İlaç fiyatlarının Bakanlıkça belirlenmesi, fahiş fiyatların önüne geçilmesi gerekmektedir.
Tüm sağlık çalışanları için düzenlenen “Sağlıkta Şiddet Yasası”na bir sağlık çalışanı olan Veteriner Hekimler de dâhil edilmelidir.
Yeni Veteriner Fakültelerinin açılmasına izin verilmemesi, mevcut fakültelerin fiziki ve eğitim altyapılarının güçlendirilmesi, doğru bir stratejidir.
Veteriner Hekimlikte Uzmanlık Eğitiminin Acilen Başlatılması sahanın ihtiyacıdır.
Kamuda çalışan veteriner hekimlerin aşı, kulak küpesi vb. uygulama ücretlerinin artırılması uygun olacağı kanaatindeyiz.
Islah Çalışmaları (Kamunun 42 ilde Suni Tohumlama Uygulaması, Damızlık Yetiştiriciler Birliğinin aday üye adı altında yasal olmayan veteriner hekimlik faaliyetleri), disipline edilmelidir.
Çalışma barışını sağlamak ve adaletsizliği gidermek için Sağlık hizmetlerinde yer alan veteriner hekimlerinde özel hizmet tazminatı oranlarının arttırılması gerekmektedir.
Serbest Veteriner Hekimlerin Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetinden Yararlanması, hayvan sağlığı, ıslahı ve refahına katkı sağlayacak olup ,üretimi ve verimliliği artıracaktır.
13.Üreticilerimizin ve sektörlerin desteklenmesi.
Bu taleplerimizi olumlu değerlendirip düzenlemeler için verdiği talimatlardan dolayı Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ‘ye teşekkür ederken somut gelişmeler meslektaşlarımızı memnun edecektir.”
ÇALIŞTAY BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Elazığ Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Cazim Bulut, yapılacak olan Şura toplantısı veya Çalıştay’da çok önemli konuların gündeme taşınacağını belirterek, “Bu yapılacak olan çalışmanın hedefi Hayvancılık konusu değerlendirilecek. Hayvancılığın gelişmesi, problemlerinin çözümü ve yapılması gerekenler değerlendirilecek. Bunun yanında Gıda Sağlığı ve israfının önlenmesi konusunda değerlendirme yapılacak. Yine bu çalıştayda İnsan Sağlığı konusu da gündeme getirilecek. Şimdiden bu yapılacak olan etkinliğe hazırlık yapacağız” dedi.

Buna da Bakın

veterinerler-taleplerini-dile-getirdi_75875

Basınımızın Mesleki sorunlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz.

https://www.gunisigigazetesi.net/elazig-guncel/veterinerler-taleplerini-dile-getirdi-h88062.html?fbclid=IwAR1QdROfMtTNlgsCp1NdXfg-kJ5fYM-xrbkIWeq9aq1ZPKzJ0TZEgZakAOQ